15 kwietnia 2024

Wzrok i okulary

Ekologiczne produkty

Czym jest poduszka ciążowa i czy warto jej używać?

Kobiety spodziewające się dziecka muszą o siebie dbać – w pewnym sensie za dwoje, ponieważ faktem jest, że w ich ciele rozwija się nowe życie. Wskazań i przeciwwskazań adresowanych wówczas do przyszłych mam nie brakuje, wiele z nich ma związek z dietą i trybem życia. Są jednak także aspekty czysto praktyczne i związane dość ściśle z codziennym życiem. Choćby spanie, które w początkowym okresie ciąży zasadniczo wygląda tak, jak wcześniej, ponieważ brzuszka nie widać lub też jest on niewielki.

Z czasem sytuacja zmienia się jednak diametralnie, a za tym idą pewne komplikacje – chociażby takie, że zdecydowanie trudniej jest się wygodnie ułożyć i spać. Wtedy z pomocą może przyjść specjalnie zaprojektowana poduszka ciążowa. Poduszki ciążowe – ratunek dla tysięcy przyszłych matek Codzienne korzystanie z poduszki ciążowej pozwoli lepiej się wysypiać i efektywniej wypoczywać. Dlatego zalicza się ona zdecydowanie do tych zakupów, jakie są warte co najmniej rozważenia.

Jednocześnie wybór rynkowy okazuje się całkiem szeroki, ponieważ potencjalnie zainteresowani z łatwością znajdą odmienne warianty poduszek. Różnią się one kształtem. Mamy bowiem w zasięgu ręki modele w kształcie litery U, C, I czy w kształcie cyfry 7. Każda z nich ma swoje specyficzne cechy i poszczególne warianty u jednych kobiet zdadzą egzamin lepiej, a inne gorzej.

Doświadczenie parentingowe pokazuje jednak, że optymalnym rozwiązaniem w większości przypadków są poduszki ciążowe w formie litery U. Idealna poduszka ciążowa w sam raz dla przyszłej mamy Zdaniem specjalistów i także zdaniem sporego grona mam, poduszki dla kobiet w ciąży o kształcie litery U są najlepsze. Decyduje o tym ich uniwersalność i fakt, że podpierają one w podobnym stopniu brzuch, nogi, głowę, jak i plecy. Drugie w kolejności wybierane są poduszki typu C, aczkolwiek w ich przypadku pamiętać należy o tym, że nie zapewniają one centralnego podparcia.

W praktyce każda z pań sama musi określić, które z osiągalnych rozwiązań będzie dla niej właściwe i zapewni należyte warunki do odpoczynku oraz wysypiania się.