15 kwietnia 2024

Wzrok i okulary

Ekologiczne produkty

Do bliska czy do dali?

choroby nerwu wzrokowego

Jednym z kluczowych zagadnień stojących przed każdym okulistą jest ustalenie charakteru wady wzroku u pacjenta. Ogólnie rzecz biorąc osoby z wadami dzielą się na dalekowidzów oraz krótkowidzów.

Ci pierwsi bez problemu widzą obiekty oddalone od nich, ale mają problem z odczytaniem kartki papieru, która leży przed nimi. Ci drudzy bez kłopotu czytają z bliska, ale im obiekt bardziej się oddala, tym ciężej im cokolwiek dostrzec.

To normalny podział, ale każdy przypadek wymaga innych kroków i odpowiednio dobranych okularów. Szkła do bliska lub do dali – po określeniu typu wady i jej zakresu można wybrać odpowiednie.

Należy przy tym pamiętać, że szkła muszą być tak skalibrowane, aby odpowiadały precyzyjnie temu, co znalazło się w wytycznych od lekarza okulisty. Ten ostatni rzadko kiedy może nam zaoferować okulary.

Z wynikami badań musimy udać się do optyka, który sprzeda nam odpowiedni produkt. Warto wybrać renomowany salon, ponieważ tam możemy liczyć na fachową obsługę i szybki odbiór gotowych okularów.

.