Wykańczanie i zastosowanie daglezji

Wykańczanie i zastosowanie daglezji

13 czerwca 2018 Wyłącz przez sinah
skup złomu Knurów http://www.wostal.biz/skup-zlomu-knurow.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu http://www.impuls-pack.com.pl/

Daglezja to drzewo iglaste, które jest bardzo popularne jako materiał konstrukcyjny i budowlany w Stanach Zjednoczonych. Daglezja dość dobrze się obrabia, nie jest drewnem twardym. Natomiast sprawia kłopoty ze względu na wysoką sękatość i żywiczność. A jak jest w trakcie wykańczania? Pod tym względem daglezja sprawdza się dość dobrze. Bez problemu przyjmuje bejcę i lakiery oraz lazury impregnujące, natomiast gorzej radzi sobie ze środkami na bazie oleju.

Kłopot może się pojawić także z preparatami poliestrowymi. Pod wpływem światła daglezja staje się ciemniejsza. Jak drewno o takiej charakterystyce jest wykorzystywane? Przede wszystkim do budowy popularnych, drewnianych amerykańskich domków. Pozwala na to doskonała wytrzymałość daglezji. Wśród innych zastosowań warto wymienić deski elewacyjne oraz słupy energetyczne.

Jak widać po samych produktach końcowych, daglezja jest wszechobecna w USA i bardzo ceniona przez tamtejszych producentów, jak i odbiorców prywatnych oraz publicznych.

odkurzacze przemysłowe