9 grudnia 2023

Wzrok i okulary

Ekologiczne produkty

Warunki klimatyczne, a opony – całoroczna zmiana

www.wiezirodzinne.pl 24h/d Tyre services

W naszym klimacie jesteśmy zmuszeni do zakupienia, nie jakby to się mogło wydawać czterech opon, ale aż ośmiu. Jest to uwarunkowane zmianą warunków pogodowych, wobec czego musimy zastosować wersje zimowe, albo letnie.

Jednak w wielu krajach, a ostatnio również w Polsce można wybrać opony uniwersalne, które mają spełniać swoje wymogi we wszystkich warunkach atmosferycznych. Jednak w rzeczywistości, jazda po śniegu oraz lodzie jest tutaj kompletnie nie możliwa, wręcz niebezpieczna.

Dlatego też ten typ ogumienia zalecany jest dla osób, które jeżdżą zdecydowanie mało, a gdy za oknem robi się biało lub pada ulewny deszcz raczej nie poruszają się samochodem. Choć z drugiej strony wielu kierowców stosuje takie wielosezonowe rozwiązania i bardzo chwali sobie jazdę na nich.

Bowiem z roku na rok powstają coraz lepsze jakościowo produkty, które zapewniają lepszą przyczepność oraz komfort jazdy. Mimo wszystko w moim odczuciu nic nie zastąpi typowej zimowej wersji, gdy droga pokryta jest śniegiem i lodem.

www.tajlandiaexpo.pl