13 czerwca 2021

Wzrok i okulary

Ekologiczne produkty

Szkła czy plastiki?

powiększanie ust poznań http://eretina.pl/

Wśród pytań jakie musimy sobie postawić nim zdecydujemy się na konkretne okulary znajduje się to dotyczące materiału z jakiego zostaną wykonane nasze soczewki. W tej chwili okulary mogą posiadać albo soczewki szklane, albo z tworzywa sztucznego. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Okulary z elementami szklanymi będą z pewnością cięższe.

To sprawia, że mogą się wyraźniej odciskać na nosie, co dla wielu osób jest irytujące. Plastiki są lekkie i poręczniejsze, ale nie są wolne od pewnych mankamentów. Z reguły soczewka plastikowa jest bardziej podatna na zarysowania i zabrudzenia. Trudniej też utrzymać ją w optymalnej czystości, ponieważ tłuszcz bardziej się na niej rozmazuje.

Wiele środków do czyszczenia okularów nie nadaje się do soczewek plastikowych, a jedynie do szklanych. Niewątpliwym plusem jest z kolei to, że są mniej podatne na poważniejsze uszkodzenia. Szkło może się łatwiej stłuc, a to oznacza, że będziemy musieli kupić sobie nowe okulary. Wybór jak zawsze należy pozostawić w rękach klientów.

.