Rodzaje materiałów drewnopochodnych

Rodzaje materiałów drewnopochodnych

27 maja 2018 Wyłącz przez sinah
skup złomu Bytom http://www.wostal.biz/skup-zlomu-bytom.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu rozcieńczalniki do farb

Materiały drewnopochodne są równie często stosowane jak samo drewno. Nie da się ukryć, że są z reguły tańsze odpowiedniki dla „prawdziwego” drewna, a produkty z nich wykonane mają nieco gorszą charakterystykę – przede wszystkim wizualną, ale nie tylko. Na rynku można spotkać przede wszystkim cztery typy materiałów drewnopochodnych. Płyta wiórowa to półproduktu, który powstaje z wiórów powstających w trakcie obrabiania pnia drzewa.

Płyty tego rodzaju mogą mieć różne barwy i grubości. Płyta powstaje po prasowaniu mieszanki kleju i wiórów. Często do płyt dodaje się warstwę laminatu lub forniru. Podobnym materiałem jest płyta pilśniowa, która powstaje z drewna najniższej jakości – również wykorzystuje się tu odpady.

Produkcja wygląda podobnie, jak w przypadku płyty wiórowej. Do materiałów trochę wyższej jakości można zaliczyć fornir i sklejkę. Fornir bywa też nazywany okleiną. W praktyce oznacza arkusze drewna o bardzo niewielkiej grubości.

Natomiast sklejka to nic innego jak materiał stworzony z kilku arkuszy forniru.

http://e-keller.pl/kategoria-produktu/maszyny-hot-stamping/