13 czerwca 2021

Wzrok i okulary

Ekologiczne produkty

Praktyczne fotochromy

www.1410grunwald.com.pl choroby nerwu wzrokowego

Ciekawą rynkową propozycją, która od kilku lat również zyskuje spore uznanie konsumentów, są okulary z soczewkami fotochromowymi. Nazwa brzmi dość tajemniczo, aczkolwiek kryje się za nią w miarę prosta funkcja. Są to okulary, których barwa szkieł zmienia się pod wpływem natężenia światła słonecznego.

Im świeci ono mocniej, tym okulary się przyciemniają. Są zatem doskonałym rozwiązaniem na czas letni, ale w praktyce możemy ich swobodnie używać w ciągu całego roku. Ich wadą może być cena, ponieważ są wyraźnie droższe od okularów tradycyjnych.

W wielu publikacjach na temat szkieł fotochromatycznych możemy przeczytać, że rozwiązanie to jest szczególnie polecane kierowcom. Rzeczywiście ma to sens, bo wprawdzie fotochromy nie są okularami polaryzacyjnymi, to sam fakt ograniczenia intensywności światła słonecznego znacząco wpływa na poprawę komfortu prowadzenia pojazdu. Generalnie jednak opcja ta jest właściwa dla każdego, kto chce łączyć funkcje okularów do bliska lub dali z ochroną przed słońcem.

Warto taki zakup rozważyć..