Podany obraz

Podany obraz

10 lutego 2019 Wyłącz przez sinah

Miłośnicy seriali kryminalnych czy sensacyjnych zazwyczaj spotykają się z postaciami informatyków pracujących jako pomoc dobrych policjantów czy detektywów. W znacznej większości obraz takiego informatyka jest pokazany w postaci wielkiej indywidualności, zupełnie nie przejmującej się wyglądem czy opinią innych.

Taki stereotypowy, serialowy informatyk ma dziwną fryzurę, nosi sweter w poprzedniej epoki albo ma śmieszne cechy wyglądu takie jak na przykład przesadnie szczupła postura, wielkie okulary czy zgarbioną sylwetkę. Autorzy tych postaci musieli je jakoś wyróżnić spośród „zwykłych” bohaterów.

Jest to także podkładka do ich geniuszu i ponad przeciętnych umiejętności. Patrząc na zdjęcia Einsteina także możemy mieć wrażenie, że nie przejmował się obowiązującymi trendami w modzie a raczej skupiał na swoich odkryciach i obliczeniach.

Podobnie kreowane są właśnie postacie informatyków – geniuszy. Mamy ich pamiętać jako lekko nie z tego świata i nie dziwić się kiedy w mgnieniu oka rozwiązują sprawy albo łamią wszelkie zabezpieczenia.

www.kompetencjedlazdrowia.pl