Optometrysta – czy można mu zaufać?

Optometrysta – czy można mu zaufać?

20 kwietnia 2016 Wyłącz przez sinah
Poradnia genetyczna MedGen. http://wakcynologia.net.pl/uklad-odpornosciowy/

Skuteczne badanie wzroku jest bardzo ważne w kontekście doboru okularów lub soczewek kontaktowych. Kwestią kluczową jest precyzyjne określenie aktualnej wady i dobranie takich szkieł, które pozwolą widzieć wszystko ostro i wyraźnie.

Naturalnym miejscem, do którego się w tym celu udajemy jest gabinet okulisty, jednak coraz większą popularnością cieszą się usługi optometrystów. Są oni dziś zatrudniani przez większość salonów optycznych, czasami prowadzą również indywidualne praktyki.

Co mają do zaoferowania tacy fachowcy? Najczęściej optometrysta ma za sobą ukończone medyczne studium zawodowe i legitymuje się tytułem technika. To wystarczające uprawnienia do tego, aby badać wzrok pacjentów i określać zarówno wady wzroku, jak i diagnozować niektóre przypadłości, jak chociażby astygmatyzm.

W swojej pracy optometryści posługują się nowoczesnym sprzętem opartym o działanie komputerów – podobnym lub takim samym jakiego używa okulista. Jak twierdzą specjaliści, dokładność badań przeprowadzanych przez optometrystę w zasadzie nie odbiega od tych u okulisty.

.

suplementy diety