15 kwietnia 2024

Wzrok i okulary

Ekologiczne produkty

Niania elektroniczna – co warto wiedzieć przed zakupem?

profilaktyka chorób oczu

Kiedy mamy małe dziecko, niejednokrotnie czujemy potrzebę, aby co chwilę do niego zaglądać, upewniając się czy śpi spokojnie i czy wszystko jest w porządku. Może się jednak okazać, że nasze maleństwo będzie się wybudzało przy każdym takim naszym ruchu, a to nie będzie dobre dla jego rozwoju.

Idealnym rozwiązaniem może się tutaj okazać, niania elektroniczna, jednak zanim zdecydujemy się na konkretny model, powinniśmy się o nich jak najwięcej dowiedzieć- Sklep Bikeovo.

Jaka powinna być niania elektroniczna?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, na czym nam zależy.

Z jednej strony oferowana będzie nam bardzo prosta niania elektroniczna, która będzie się załączała tylko wówczas, gdy dziecko będzie się odzywało. Ale możemy wybrać też taki model, gdzie niania elektroniczna nie tylko przekaże nam dźwięki z pokoju dziecka, ale również pozwoli nam się odezwać do dziecka, tak aby ono to słyszało i wiedziało, że zaraz do niego przyjdziemy.

Może się wówczas okazać, że w takiej sytuacji dziecko szybciej się uspokoi.

Jaka jeszcze niania elektroniczna jest nam oferowana?

Nie wystarczy nam samo to, że będziemy słyszeli, gdy nasze dziecko zacznie się przebudzać? Wówczas może nam być oferowana niania elektroniczna, która będzie posiadała wbudowaną kamerę.

Wtedy nie tylko będziemy mogli słyszeć nasze dziecko, ale również będziemy mogli je widzieć. Dodatkowo warto mieć świadomość, że niania elektroniczna działa na określoną odległość, a więc to również należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli mamy duży dom.

Warto wypróbować kilka modeli, aby sprawdzić jak działa taka niania elektroniczna i ostatecznie powiedzieć, na jakich jej funkcjach nam zależy, a z których jesteśmy w stanie zrezygnować. Jedno jest pewne, niania elektroniczna będzie sporym ułatwieniem, jeśli chcemy cały czas kontrolować co robi dziecko w swoim pokoju, a nie chcemy do niego co chwilę wchodzić.

Jak również wówczas, gdy pokój dziecka jest na piętrze, a my w ciągu dnia więcej przebywamy na parterze.

abcdomow.pl