13 czerwca 2021

Wzrok i okulary

Ekologiczne produkty

Nasze działania mają wpływ na przyszłość

www.jednosc-boronow.pl

Wielu ludzi przywykło do myślenia, że za środowisko odpowiadają inni, a już przede wszystkim odpowiadają różnego rodzaju firmy i fabryki. Co gorsza, wielu z tych ludzi jest zdania, że oni sami nic nie są w stanie zrobić, że oni w żaden sposób nie mogą się przyczynić do ochrony środowiska, bo przecież to co oni wytwarzają, co oni robią, to tylko kropla w morzu tego, co robią fabryki. Oczywiście można spojrzeć w ten sposób, jednak jeśli zbierzemy razem wszystkie, pojedyncze domostwa i wszystkich pojedynczych ludzi, to szybko się okaże, że jest ich znacznie więcej niż fabryk. A co, gdyby każdy zaczął dbanie o środowisko od siebie, a dopiero później zaczął wymagać od innych?

Każda decyzja ma znaczenie

Musimy sobie przede wszystkim zdawać sprawę z tego, że każda nasza decyzja ma znaczenie. To czy weźmiemy na zakupy siatkę materiałową czy będziemy kupować foliówkę jednorazową – ma znaczenie. To czy będziemy wszystkie śmieci wyrzucać do jednego kosza, czy zajmiemy się segregacją – ma znaczenie.

Im więcej osób zacznie od siebie, im więcej osób będzie zastanawiało się, czy ich działania służą ekologii, tym większa będzie szansa, że nasze środowisko nie zostanie zniszczone, że przyszłe pokolenia także będą mogły korzystać z naturalnych bogactw ziemi, że będą mogły się cieszyć czystym powietrzem. Dlatego też, warto pomyśleć jak można usprawnić dbałość o ekologię w swoim domu, może zamiast wyrzucać stare rzeczy, postaramy się je wykorzystać w inny sposób, tak aby posłużyły nam dłużej? Im mniej nowych rzeczy będzie produkowanych, im lepiej będziemy wykorzystywali to co już posiadamy, tym łatwiej będzie nam chronić środowisko i żyć ekologicznie.

To nie musi być trudne

Może nam się na początku wydawać, że takie życie zgodni z ekologią jest czymś trudnym, czasochłonnym i mało ciekawym. Jednak szybko może się okazać, że tak wpadniemy w rytm ekologicznych działań, że nawet nie będziemy się zastanawiali nad segregacją śmieci, tylko od razu, niejako z automatu zaczniemy poszczególne odpady wrzucać do odpowiednio oznaczonych koszy. Co więcej, może się okazać, że będziemy mogli też sporo zaoszczędzić, bo zamiast codziennie kupować foliowe siatki, będziemy korzystali z jednej materiałowej. Zapłacimy za nią trochę więcej, ale też będziemy mogli jej używać znacznie dłużej.

Warto zobaczyć co można zrobić, aby żyć w zgodzie ze środowiskiem, aby dorzucić trochę od siebie, w dbałości o ekologię.

www.polandonscreen.pl