13 czerwca 2021

Wzrok i okulary

Ekologiczne produkty

Korekcja laserowa

powiększanie ust poznań http://optykpiekary16.pl/okulary-illesteva/

To zabieg, który w ostatnich latach zyskuje na popularności i budzi spore emocje. Ludzie coraz częściej poddają się laserowej korekcji wzroku, która w tym momencie jest chyba najskuteczniejszym sposobem na niwelowanie wad widzenia u pacjentów – zarówno dalekowidzów, jak i osób dotkniętych krótkowzrocznością. Jest to zabieg zaawansowany oraz inwazyjny, wykonywany jedynie w niektórych placówkach medycznych w naszym kraju.

Zazwyczaj osoby, które decydują się korekcję muszą za nią zapłacić, ponieważ nie jest ona refundowana przez NFZ. Podczas zabiegu operator wykorzystuje głowicę lasera, aby skorygować elementy struktury oka, które odpowiadają za występowanie wady wzroku. Cały proces trwa zwykle kilka minut i nie sprawia typowego bólu, choć nie jest to zabieg przyjemny.

Dyskomfort pacjenta można zniwelować za pomocą działających miejscowo środków znieczulających. Ważne jest również pokonanie lęku przed ingerencją w oku i stosowanie się do poleceń lekarza w trakcie działań. Po udanej korekcji pierwsze efekty są widoczne niemal od razu, a całościowe po zagojeniu się ran.

.

www.twardogora.info.pl