15 kwietnia 2024

Wzrok i okulary

Ekologiczne produkty

Kontrowersyjna organizacja

W dzisiejszych czasach coraz większą rolę odgrywają organizacje pozarządowe. Działają one na wielu różnych płaszczyznach i małą przeróżne statuty. Wśród tego typu podmiotów na uwagę zasługują chociażby organizacje proekologiczne, takie jak Greenpeace.

Greenpeace powstał w 1971 roku w Kanadzie. Obecnie posiada on blisko trzydzieści biur i prowadzi działalność w ponad czterdziestu krajach, w tym również w Polsce. Siedziba organizacji mieści się w Amsterdamie.

Organizacja pozyskuje fundusze na prowadzenie swojej działalność wśród prywatnych darczyńców. Wspierają ją również organizacje charytatywne. Greenpeace nie przyjmuje pieniędzy od władz państwowych ani od przedsiębiorstw, aby w ten sposób podkreślić swoją całkowitą niezależność.

Chociaż trudno w jakikolwiek sposób zanegować sensowność postulatów znajdujących się w statusie organizacji, to jednak wiele z podejmowanych przez nią działań wzbudza kontrowersje. Aktywiści z Greenpeace słyną z odważnych i ryzykownych akcji, które nierzadko stoją w sprzeczności z obowiązującym prawem.

zaufanie.omijanie-korkow.com.pl