4 lipca 2022

Wzrok i okulary

Ekologiczne produkty

Jak prawidłowo szlifować?

skup złomu Ruda Śląska http://www.wostal.biz/skup-zlomu-ruda-slaska.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu http://uni-kat.pl/

Przy manualnej obróbce drewna najlepiej wykonać szlifowanie za pomocą papieru ściernego. Nie zawsze jest to niezbędny etap produkcji.

Czasem wystarcza użycie struga, który wyrówna najbardziej odstające elementy. Papier jest potrzebny wtedy, gdy potrzebujesz doskonałej gładkości materiału.

Prawidłowe szlifowanie nie jest trudne, choć warto skorzystać z kilku prostych porad. Przede wszystkim należy nawinąć papier na drewniany klocek lub inny niewielkie element.

Możesz do tego celu wykorzystać odpady drewna, które pozostały po przeżynaniu. Ponadto dobrze jest mieć kilka rodzajów papieru ściernego.

Jeśli powierzchnia jest mocno nierówna, możesz zacząć szlifowanie od gruboziarnistego papieru, by następnie przejść do drobniejszego. Podczas szlifowania uważaj na palce oraz na oczy.

W przypadku dłoni łatwo o otarcia w wyniku kontaktu z papierem. Natomiast do oczu może się dostać pył, który powstaje po chwili szlifowania.

Z tego powodu nie powinno się zdmuchiwać startych drobinek.

https://exeller.be/kategoria-produktu/grochowe