Hewlett-Packard

Hewlett-Packard

14 września 2018 Wyłącz przez sinah
https://warriorchairs.com

Wśród producentów sprzętu komputerowego niewiele firm może pochwalić się tak długą obecnością na rynku i rozpoznawalnością marki, co Hewlett-Packard. Jest to amerykańska firma informatyczna, założona w 1939 roku, która obecnie znana jest przede wszystkim jako producent komputerów i sprzętu komputerowego, w tym urządzeń peryferyjnych.

Firma została założona w Palo Alto w Krzemowej Dolinie, przez dwóch absolwentów Stanford – Williama Hewletta i Dave’a Packarda. Jedną z największych legend o firmie stanowi historia o założeniu firmy w garażu.

Faktycznie pierwsze urządzenia, które wyprodukował duet powstawały w garażu, a pierwszym produktem był precyzyjny oscylator dźwiękowy, który znacznie przewyższał droższe rozwiązania konkurencji. Przez wiele lat firma Hewlett-Packard zajmowała się przede wszystkim produkcją przyrządów elektronicznych dla innych producentów elektroniki.

Od 1968 roku firma Hewlett-Packard zajmuje się również produkcją urządzeń komputerowych. Firma zasłynęła chociażby jako twórcy pierwszego kieszonkowego kalkulatora naukowego oraz dyskietki 3,5′.

samsung-avila.eu