15 kwietnia 2024

Wzrok i okulary

Ekologiczne produkty

Ekoterroryzm

www.domdzieckasieborowice.pl

Współcześnie wiele działań podejmowanych przez różnego rodzaju organizacje i osoby fizyczne ma na celu chronienie środowiska naturalnego. Część z nich jest jak najbardziej słusznych, ale są również takie, które wzbudzają mniejsze lub większe kontrowersje.

W naukach społecznych funkcjonuje nawet pojęcie ekoterroryzmu, które jednak nie posiada powszechnie akceptowanej i ostrej definicji. Zdaje się jednak, że są takie działania, które z powodzeniem można określić takim właśnie mianem.

Czasami zdarzają się sytuacje, w których ekolodzy używają przemocy, żeby zrealizować swoje plany. Zdarzyło się nawet, że podkładali oni ładunki wybuchowe pod budynkami, w których na przykład miały swoje siedziby przedsiębiorstwa działające na niekorzyść środowiska naturalnego.

Bezwzględnie takie działania zasługują na potępienie i nie można ich tolerować. Nie ma właściwie znaczenia, jak nazwie się osoby podejmujące się takich akcji, ale z pewnością powinny być one surowo karane, ponieważ zagrażają innym ludziom.